Доловић: Комисије за процену штете на терену, пријаве још пар дана 


Danas se obeležava Duhovski utorak              Danas promenljivo oblačno, mestimično sa kišom i pljuskovima              Proglašena vanredna situacija u Kosjeriću, 4 500 stanovika bez pijaće vode              Ministri Vesić i Tanasković u Ivanjici zbog poplava, sastanku prisustvuje i direktor Srbijavode              Tanasković: e-Agrar će pravilnije usmeriti novac za subvencije u poljoprivredi              Puzović: izgradnjom obaloutvrde biće rešen problem plavljenja škole u Kovilju, radovi kreću sutra              Vesić: Radiće se pet kilometara puta od Kovilja do Bratljeva              Ženu sa decom udario autobus u Ljigu             

 




Доловић: Комисије за процену штете на терену, пријаве још пар дана
25.06.2020 | 0 коментар(а)



Лучани - Западна Србија је пре два дана била под водом. Изливање река и бујични потоци направили су велике проблеме у бројним домаћинствима.



Реке су се вратила у своја корита, али мештанима ће требати много више да се врате у своје животне токове. Домаћинство Влада Драмлића у Гучи претрпело је велику штету.
„Хвала Богу живи смо и здрави. Велика бујица је кренула према кући, нанела је пуно лома, нисмо имали времена ни да се смиримо ни да гледамо. Највећа опасност нам прети од моста који је 150 метара од наше куће. Ту је река променила ток и кренула ка нашој кући, а у самом кориту реке није имало толико воде. Ово је пет пута за четири године”, рекао је Владе.
Драмлићи имају породичну фирму коју су стицали годинама. „Све што урадимо у једној години следеће године нам вода однесе. Син је остао да ради, све машине за прераду дрвета су нам поплављене, фрезери, циркулари. Све је уништено. Прошле године 3. јуна исто смо имали штету, већа је вода била него ове године, али за нас је исто”, казао је Владе додајући да све што је било до локалне самоправе она је учинила.

И Владов отац, седамдесетдвогодишњи Доброса,в покушав да среди оно што се може.
„Бујица је директно ишла на халу, нисам имао никакву заштиту да то спречим. Сада нас чека велики посао, да расклонимо. Све машине морају у шраф да се раставе да би се средиле. А када нешто плави четири - пет пута то нема ни шта да се поправља. Не могу да проценим колико штете имам, само у машинама 100.000 евра. Да не кажем како сваке године вода кућу поткопава и хале. Тренутно сада можемо само на спрату куће да боравимо, док се у приземљу не уради дезинфекција”, наводи Владе.

Према његовим речима на терен треба да изађу Србијаводе и да виде да ли за ово шесточлано домаћинство има спаса да им се ова несреће не дешава сваке године.

„Ако нема, да гледамо да се селимо. Син је остао већ пет година овде да води фирму, то треба некоме да значи.”

Председник општине Лучани Миливоје Доловић

Председник општине Лучани Миливоје Доловић рекао је да су формиране екипе за процену штете и то два тима за стамбене објекте, један за привредне и један за инфраструктуру.

„Имамо списак поплављених домаћинстава из 2019, и прво смо код њих излазили на терен. За све који нису на списку, а имају штете од новонасталих поплава могу се пријавити у Општинској управи у Гучи и Лучанима и екипе ће их обићи тог дана или следећег. Пријаве примамо још пар дана”, казао је Доловић.

ГЗС








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


lucani dolovic stete poplave

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 142.704.771 посета
Тренутно на сајту: 140 посетилац(a)