a na visokim planinama s kratkotrajnim snegom. Po podne će biti suvo vreme, uz razvedravanje. Vetar slab i umeren severozapadni, na istoku jak, povremeno sa udarima olujne jaèine, uveče u slabljenju, a zatim i u skretanju na južni. Najniža temperatura od 3 do 10 °C, a najviša dnevna od 15 do 18 °C, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod. Prema prognozi za narednih sedam dana, u četvrtak se očekuje pretežno sunčano i toplo, uz pojačanje jugoistočnog vetra u košavskom području. Krajem dana doći će do postepenog naoblačenja sa zapada.
U toku noći i u petak očekuje se oblačno vreme, s kišom i pljuskovima, ponegde i grmljavinom, a na visokim planinama kratkotrajno će padati sneg. Temperatura u padu.
Za vikend će biti promenljivo, ponegde s kišom i kratkotrajnim pljuskovima, a od ponedeljka pretežno oblačno sa čestom pojavom kiše, na visokim planinama i sa snegom.
GZS/Tanjug
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.