а те њихове ставове форсирали су неки локални медији. Са друге стране, стручни људи из грејања тврде да је градња једне такве топлане и те како оправдана, јер би у случају нестанка гаса, због ситуације у руско - украјинском рату спасила систем од распада.
Међутим, опозиција тврди да је градња мини топлане од 5 до 8 мегавата прескупа и да би увела Чачак у дужничко ропство и да је то улазница у приватизацију једног од најважнијих јавних предузећа.
Са друге стране Миљан Штрбац, технички директор ЈКП „Чачак” негира тврдње рекавши да су оне бесмислене и да је рачуница јасан показатељ да је грејање на дрвну сечку јефтиније за једну четвртину, што би кориснике коштало 30 одсто мање, наводећи примере осталих места.
О тој теми јуче смо разговарали у Дневнику западне Србије са техничким директором грејања а дали смо реч и онима који су изнели тврдњи да је цео случај једна коруптивна радња коју је изнела Виолета Марковић, потпреседница ГрО „Народне странке” у Чачку. Поред тога показали смо један конкретан пример у Мионици која је међу првима увела овај вид грејања. Оно што је занимљива је да је сечка веома јефтин енерген и да се може прикупљати у току године такође се за њу може користити отпад од орезаног воћа, раскресивањем и одржавањем путних праваца а овог енергента има и више него у довољним количинама које труну у природи.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.