четврте манифестације Дани патријаха Павла.
„Поносни смо што је наш град оснивач и домаћин оваквог догађаја и поносни што је најомиљенији српски патријарх био стуб ове духовне средине, годинама се молећи у манастирима око Чачка”, каже за агенцију РИНА Милун Тодоровић, чачански градоначелник.
Он је данас, на конференцији за штампу у Градском већу, нагласио захвалност универзитетском професору др Драгу Милошевићу који је идејни зачетник приредбе која већ има своје огранке у Кућанцима (родном селу патријарховом у Славонији) и у други српским земљама, Гацком, Никшићу и Призрену.
Завршна свечаност почеће у 18.30 изложбом 33 портрета Гојка Стојчевића (патријарха Павла) чији је аутор Хаџи Марко Вујичић, фоторепортер листа „Православље”, а данас су у поседу општине Младеновац.
„Од 19 сати уследиће концерт црквеног хора из Зрењанина „Преподобни Рафаило Банатски”, једног од најбољих које наша држава има, а затим је на програму свечарска беседа глумца Хаџи Петра Божовића, посвећена патријарху Павлу. Улаз је слободан, тако је од првог дана по оснивању приредбе, и тако ће остати”, казао је др Драго Милошевић.
РИНА
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.