а реке Лим и Милешевка које су некада биле синоним за чисте реке са богатим рибљим фондом значајно су угрожене немарним односом према одлагању отпада сваке врсте, каже заменик председника општине Пријепоље Есад Хоџић.
„Џаба ми правимо трансфер станицу и проширујемо тела депонија ако се се овакав тренд одлагања отпада буде наставио. Комунални отпад мора да се одваја на месту настанка, а то значи пре свега у домаћинствима или привредним субјектима. Ако тако будемо радили значајна количина смећа које треба да иде на депонију ће се смањити, а много тога на жалост заврши у рекама”, тврди Хоџић.

Заменик председника општине Пријепоље Есад Хоџић
Он је такође истакао да је веома важна и прерада отпада који се након тога враћа као сировина. Да би се тако радило потребно је селектовати отпад а да би то било могуће потребна су нова улагања у нове судове за одлагање отпада, затим едукација становништва и то од вртића па надаље и на крају потребан је и неки контролни механизам кроз неке казнене мере.
„Данас у земљама западне Европе али и у непосредном регионалном окружењу наплаћују се драстичне казне за бацање папирића, жвака, опушака на улицу, јер се на жалост свест најефикасније креира, али важне су и стимулације. Када све то применимо можемо очекивати и да наше реке буду ослобођене сваке врсте отпада”, сматра заменик председника општине Есад Хоџић.
Глас западне Србије
