Сабор фрулаша у Прислоници ове године 20. и 21. јула 


И НАТО има захтев за Вучића              Пас ујео десетогодишњег дечака на Градском бедему              Данас почиње пролеће              Данас почиње електронско заказивање термина за упис у 1. разред основних школа              Дачић: Србија у Охриду успела да заштити своје националне интересе              Млађи долазе: Јаков ће победити Мила, Мандић, Даниловић и Бечић уз њега              Трагичан крај потраге, нестали Зоран из Трнаве пронађен мртав              Кондиторима 500 милиона динара државне подршке за откуп домаћег млека у праху              Национални дан борбе против рака дојке - превенција чува здравље              Почела пријава на еАграр, за два месеца еИД број узело 236.000 пољопривредника              „Све боје слободе”, Чачак спреман да заблиста као Престоница, подиже се и средњовековно село на Љубићу              Данас се обележава Национални дан борбе против рака дојке, болести која представља најчешћи малигни тумор код жена у Србији.             

 


Сабор фрулаша у Прислоници ове године 20. и 21. јула
19.06.2019 | 0 коментар(а)



Чачак - Манифестација Сабор фрулаша Србије "Ој Мораво" одржаће се 32. пут заредом и

то 20. и 21. јула у Прислоници.

Домаћин овогодишњег Сабора фрулаша Србије биће редитељ Живорад Ајдачић, старешина Сабора маестро Бора Дугић, док ће уметнички директор бити етномузиколог Светлана Азањац.

За назив најбољег, такмичиће се фрулаши који су то право стекли на регионалним предтакмичењима, која су одржана у Осаници код Жагубице, Бољевцу, Рачи, Врањској бањи, Игрошу код Бруса и Иђошу код Кикинде.

Организатори манифестације су Туристичка организација Чачка, Савет Сабора фрулаша и Месна заједница Прислоница, уз подршку Града Чачка, Министарства трговине, туризма и телекомуникација, Министарства културе и информисања и Организације за колективно остваривање права интерпретатора.

Овогодишњи програм Сабора фрулаша, фото: ГЗС

Сабор фрулаша Србије „Ој, Мораво“ у Прислоници окупља најбоље фрулаше Србије, који уз дружење и неговање традиционалног и савременог музицирања на свиралама - фрулама најпознатијих градитеља, такмиче за назив победника - Златну фрулу Сабора.

Сабор негује изворно народно стваралаштво и обичаје, као и очување културног идентитета српског народа.

Иначе, Удружење организатора манифестација “Туризам и Манифестације Србије” доделило је Сертификат о извршеној категоризацији у 2018. години, за манифестацију “Сабор фрулаша Србије “Ој, Мораво” - I категорија (према Правилнику о класификацији и категоризацији манифестација Србије).

 

 

Глас западне Србије

 








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cacak prislonica sabor frulasi

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 

















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 139.914.325 посета
Тренутно на сајту: 0 посетилац(a)