Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Резервне војне старешине обележиле свој дан

15/09/2017
image-gallery-item
Фото: Општина Горњи Милановац
Горњи Милановац - Поводом 15. септембра дана Организације резервних војних старешина (ОРВС) Горњи Милановац, представници ове организације

посетили су председника општине Дејана Ковачевића.

Председник ОРВС Милорад Димитријевић, Ковачевићу је предочио досадашњи рад ове организације и упознао га са плановима даљег рада.

На састанку је било речи о проширењу капацитета ове организације члановима који су похађали школу резервних официра и резервних официра са искуством у циљу бољег деловања у система цивилне заштите.

Иначе, 15. септембар је дан када је 1918. године српска војска пробила Солунски фронт, на предлог војводе Радомира Путника али и дан када је одржан оснивачки конгрес Удружења резервних официра и ратника 1919. године, чији је први председник био војвода Степа Степановић.

Фото: Општина Горњи Милановац

Овај јубилеј Удружење је обележило свечаном академијом и полагањем венаца на споменик војводи Живојину Мишићу.

Глас западне Србије

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika redakcija gzs

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.