у Гучи и Лучанима, у организацији Дома културе и Библиотеке.
Публика је од аутора могла чути нешто више о томе како је књига настала и ко је на његово стваралаштво извршио највећи утицај. О књизи је, поред аутора, говорила и уредник у Службеном гласнику Гордана Милосављевић Стојановић, саопштено је из Библиотеке.
Она је рекла да је Ружићев начин писања одраз целе једне генерације која је учила да чита у моменту када је држава била у рату, а књижевност и писци су били скрајнути. Највећи део свог излагања посветила је језику који Ружић користи у свом писању, а у вези са тим је истакла да је у питању језик који се сасвим сигурно наслања на језик његових претходника, и то оних који су се одавно доказали као класици српске књижевности.
Промоција књиге "Наше су само речи" у Гучи, фото: Библиотека општине Лучани
Посетиоци су могли чути и све оно што су о књизи, на промоцији у Библиотеци града Београда, рекли Владимир Кецмановић (прослављени српски писац и уредник Ружићеве књиге), као и Матија Бећковић. На крају лучанске промоције, с обзиром на то да је 21. март Дан поезије, публици је приказан део Новогодишњег концерта Саборне цркве у Београду одржаног у Народном позоришту у оквиру којег је прослављени драмски уметник Петар Божовић говорио Ружићеву песму "Молитва Светом цару Лазару".
Ружић је са публиком поделио и то како је текао његов стваралачки поступак, шта се све у књизи налази и одакле је црпео инспирацију за исту. Указао је на разлику између његове прве књиге "Некад, неко, негде" и нове. Између осталог, причао је и о томе како га је Матија Бећковић наговорио да пише и колико је, с обзиром на наслов књиге, било важно да се на корицама књиге нађе баш слика Петра Лубарде "Гуслар".
Промоција књиге "Наше су само речи" у Гучи, фото: Библиотека општине Лучани
Аутор је изразио своју захвалност свима онима који су допринели томе да његова каријера писца крене узлазном путањом, а међу тим људима су се нашла имена Матије Бећковића, Владимира Кецмановића, Петра Божовића, Желидрага Никчевића, Емира Кустурице и Ружићевих сарадника са Искре (Електронске новине Андрићграда) - Зорана Шапоњића и Радоја Андрића, као и многих других.
Између приказа онога што су други говорили о књизи, Ружић је публици читао неколико прича из књиге и ако је судити по реакцијама, овој књизи се предвиђа светла будућност.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.