Конотар није заборавио своје најмлађе земљаке за Светог Саву 


Danas pretežno sunčano, temperatura do 27 stepeni              SCP i njeni vernici danas slave Krstovdan              U Srbiji i Republici Srpskoj danas Dan žalosti zbog tragičnih događaja na Kosovu i Metohiji             

 

Конотар није заборавио своје најмлађе земљаке за Светог Саву
27.01.2021 | 0 коментар(а)



Сјеница - Познати црногорски привредник Миљан Конатар, пореклом из села Височка са Пештери, обезбедио је светосавске поклоне
Миљан Конатар обрадовао малишане на Пештери, фото: ГЗС

за све малишане у Основној школи „Свети Сава” у селу Баре на Пештерској висоравни. ,,То су моји земљаци и јунаци, ништа ми није тешко и немогуће за њих. Хвала Богу да има деце и да те школе на ободу Србије нису затворене и празне. Увек ћу се радо одазвати и не само у поклонима. Жеља ми је да тај крај цвета јер је најлепши, јер су људи најбољи и јер је то моја Србија”, каже Конатар.

У срцу Месне заједнице Баре, на месту где би залутали путник помислио да нема ничега осим високих четинара и звука понеке меденице, налази се школа у којој је данас одјекивала мелодија Светосавксе химне као и граја ученика и мештана. Ове године ђаци су осетили дух светосавља на један посебан начин. Не марећи за сметове, ваздух који леди дах и гране које се претећи повијају изнад непроходних стаза, Миљан Конатар у друштву своје десетогодишње ћерке, осим слатких пакетића, поучне литературе и других поклона, даривао је деци поуке моралних и животних начела. Својим примером их је подстакао да их не поколебају свакодневни проблеми које намеће живот у тој средини, већ да храбро и полетно корачају стазама раног детињства и школовања и да ће једино на тај начин доћи до успеха.

Школа „Свети Сава” у селу Баре

Осим тога, ма где их зивот однео, да никада не забораве родни крај где су направили прве кораке и стекли прва знања.

Општинске власти нису подржале свечаност

Иначе, да није било Конатара најмлађи школарци не би ове године славили крсну славу. Нове општинске власти нису желеле да учествују у организацији Савиндана позивајући се на епидемиолошку ситуацију.

ГЗС






Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


sveti sava sjenica bare pokloni

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 













 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 147.251.381 посета
Тренутно на сајту: 285 посетилац(a)