Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Jedinstveno u Srbiji: Svih šest zaposlenih oftalmologa očnog odeljenja čačanske bolnice rade operacije katarakte

18/04/2023
image-gallery-item
Svih šest zaposlenih ofratlmologa očnog odeljenja čačanske bolnice rade operacije katarakte, foto: GZS
Čačak – Očno odeljenje čačanske bolnice, jedinstveno je u Srbiji po tome što svih šet zaposlenih specijalista oftalmologije

radi operacije katarakte najsavremenijom metodom.

„Radi se o metodi operacije katarakte najsavremenijom metodom, to je mikrohirurška, mikroinciziona  tehnika. Ono što je intersantno za naše odeljenje je, što je Danica Grujičić, ministarka zdravlja I primetila, a to je da svih šest specijalista oftalmologije, koji ovde rade dva muškarca i četiri koleginice obavljamo ovu metodu, donosno svi smo operatori”, rekla je dr Slađana Ranitović, načelnica očnog odeljenja čačanske Opšt bolnice.

dr Slađana Ranitović, načelnica očnog odeljenja Opšte bolnice u Čačku, foto: GZS

Ona je istakla da su I liste čekanja za operacije katarakte smanjene.

„S obzirom na to da veliki broj nas kolega operose, čeka se manje, nego u drugim centrima u Srbiji, to je čekanje najviše nekoliko meseci. Mi smo 2019. godine, čak uspeli da ukinemo potpuno listu čekanja, ali malo nas je korona omela i usporila nam rad, međutim, nadamo se da će to I dalje ići brzim tempom, kao I ranije”, pojasnila je dr Ranitović.

Svih šest zaposlenih ofratlmologa očnog odeljenja čačanske bolnice rade operacije katarakte, foto: GZS

Čitav Moravički okrug gravitira ka ovoj bolnici i dolazi ovde na oftalmološke preglede.

„Mi pokrivamo čitav Moravički okrug, to je oko 200 000 stanovnika, dalji planovi su, naravno, usavršavanje našeg rada što podrazumeva nove tehnelogije, prijem mladih lekara, kako bi se kadar obnovio. Takođe, moram da naglasim, u prethodnoj godini smo dobili veoma vredne aparate zahvaljujući ličnom angažmanu našeg direktora Dejana Dabića I menadžmenta bolnice. Naše čačanske firme i privrednici su kupili dva vredna aparata biomikroskop i komjuterizovan tonometer, vrednost tih aparata je oko 20 000 evra. Ministarka Grujičoć je prilikom posete je naglasila da je zadovoljna našim radom, obećala je da ćemo dobiti i novi operacioni mikroskop”, zaključila je dr Ranitović.

Uključenje sad dr Ranitović načelnicom očnog odeljenja čačanske Opšte bolnice emitovano u emisiji „Jutro” na Prvoj televiziji:

OFTALMOLOGIJA DR SLADJANA RANITOVIC

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika redakcija gzs

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.