међутим да ли ће због тога имати шта да се обере следеће сезоне велико је питање.
“На гранама има још и злених пупољака, а како је кренуло можда ћемо малине брати и за Божић. Ко зна какав ће онда род бити у јуну следеће године, можда од малине неће бити ништа”, рекао је произвођач Добривоје Радовић за РИНУ.
Међутим, стручњаци са Института за воћарство у Чачку кажу да нема разлога за претерану бригу, јер су сорте виламет и микер факултативно двородне.

“ После периода извесног краћег захлађења, ако се појаве високе температуре, обавезно у свакој години долази и до плодоношења, углавном у горњој трећини изданака. Тако да процват у ивањичким малињацима није неуобичајена појава”, рекао је др Александар Лепосвић.
Забринути произвођачи се ових дана учестало јављају у Институт, а Лепосавић истиче да новембарски процват неће довести до смањеног селедећег приноса.

“Апсолутно нема разлога за бригу, с обзиром да ће вршни део следеће године одсећи, а малина ће плодоносити на доњем и средњем делу изданака ”, каже Лепосавић додаје да једини проблем који наши произвођачи могу имати јесте појава влажног и тешког снега који механички може оштетити биљку, јер вегетација је доста продужена и има доста лисне масе па може доћи и до ломљена изданака.
РИНА