Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Gornjomilanovački bazeni u potpunosti samoodrživi

06/08/2024
image-gallery-item
Gornjomilanovački bazeni u potpunosti samoodrživi, Foto: GM Press
Gornji Milanovac - Krajem aprila u Gornjem Milanovcu otvoren je moderan kompleks bazena „23.april“, koji u svom sastavu ima dva

otvorena i jedan zatvoreni bazen. Kompleks čini još lepšim i ugodnijim postojeći prateći program, počev od velnes centra u zatvorenom delu, do divno uređenih otvorenih bazena za odrasle i za decu, restorana, mini bara, kao i savršeno ljubaznog osoblja koje je na usluzi svim posetiocima. Reč je o najvećoj investiciji grada pod Rudnikom, da li je isplativa i u kojoj meri, odnosno kako rade bazeni razgovarali smo sa predsednikom opštine Dejanom Kovačevićem.

Od otvaranja zatvorenog bazena i od početka letnje sezone na otvorenim bazenima, prodali rekordnih do sada 35 500 ulaznica. U finansijskom iznosu, to je negde oko 11 miliona i 200 hiljada dinara do sada. Što znači, bazeni u Gornjem Milanovcu, zatvoreni i otvoreni, kao i bazeni na Rudniku, prihodovaće negde oko 20 miliona dinara do kraja godine, ne do kraja sezone, već u taj iznos računamo prihod sa zatvorenog bazen do 31. decembra ove godine, što su fantastični rezultati. To nam govori da je projekat dobro urađen, dobro isplaniran i neće koštati građane Milanovca dodatnog novca, opština neće izdvajati novac iz budžeta. Projekat je u potpunosti samoodrživ – istakao je Kovačević.

Zavoreni bazen napravljen je prevashodno zbog dece, koja imaju mogućnost da na bazenu savladaju tehnike plivanja u okviru časova fizičkog vaspitanja, a naravno milanovčani i njihovi gosti mogu uživati u pravom smislu te reči.
–Moram da pohvalim i privrednike koji su krenuli da sklapaju ugovore sa sportskim centrom, o korišćenju, zatvorenog bazena, za svoje zaposlene. Hvala im na tome. To je deo dogovora koji smo imali i pre same izgradnje, i to jeste deo pomoći privrede. Ponosan sam na projekat zatvorenog i otvorenih bazena “23. April” , jer to jeste jedan pečat na kvalitet života u opštini Gornji Milanovac. To jeste projekat, koji mladima, pre svega treba da da nadu u bolju budućnost Gornjeg Milanovca i da Gornji Milanovac hvata korak sa razvijenim gradovima u Evropi – istakao je Kovačević.

Ulaz za decu do sedam godina je besplatan, za decu od sedam do devetanest godina je 200 dinara, a za odrasle 250 dinara. Kada je reč o sezonskim kartama za otvorene bazene, za učenike osnovnih i srednjih škola cena je 3.000 dinara, a za odrasle 5.000 dinara. Građani koji su kupili godišnju kartu za zatvoreni bazen, tu kartu mogu da koriste u letnjem periodu za otvorene bazene u gradu i na Rudniku.

 

 

GZS / GM Press

GORNJI MILANOVAC BAZENI DEJAN KOVACEVIC

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika redakcija gzs

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.