Digital Summit, као највећег дигиталног догађаја у региону који ће да окупи више од 3000 учесника.
Представници влада, друштвених организација, академских кругова као и појединци имаће прилику да дискутују и предложе иновативне приступе, покажу најновије технологије, размене идеје и открију најновије дигиталне трендове.
Један од задатака овогодишњег самита је и да се оснажи покретачки екосистем Западног Балкана и овом приликом посетиоци ће моћи да се упознају са 38 најузбудљивијих стартапова из регије са награђиваним, иновативним идејама.
Научно технолошки парк Чачак је у оквиру Serbian digital week-a организовано четири догађаја у два дана, 1. и 2. априла 2019. године и на тај начин кроз интерактивне радионице упозно заинтересоване учеснике о најсавременијим алатима који се користе у информационим технологијама, могућностима које пружа савремена технологија и о законским одредбама у области информационих технологија.
Првог дана одржана су два догађаја у малој сали Дома културе. Са почетком у 12 часова, запослени из комапније Comtrade након представљања одржали су радионицу за средњошколце и студенте из области информационих технологија и представили им своје пословање. У другом делу радионице представили су моћан алат за рад ,,Верзионисање програмског кода помоћу Гита. Радите са другим програмерима и интегришите ваш код у функционалну целину“.

Исти дан адвокатска канцеларија Жунић одржала је и предавање на тему заштита података у пословању која обухвата две области:
Уговор о поверљивости (НДАс) и Процедуре за чување тајни.
Научно технолошки парк Чачак у сарадњи са Факултетом техничких наука 2. априла 2019. године са почетком у 11 часова, организовао је промоцију завршних пројеката полазника радионице из електронике под називом Увод у електронику брзином светлости и уједно најавио радионице из микроконтролера и мобилне роботике. Полазници су заједно са предавачима са ФТН направили шест пројеката.
Први пројекат је PWM контролер који представља уређај који омогућава промену средње вредности једносмерног напона, а који се примењује код контроле брзине обртања мотора једносмерне струје, интезитета осветљаја и брзине кретања мобилног робота.
Други пројекат су Брзи прсти који приказује принцип рада тастера у квизовима где кандидат који први притисне тастер је победник.
Глас западне Србије