poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Ekskluzivne fotografije bacaju ozbiljnu sumnju da se u Novom Sadu dogodio teroristički napad!

11/07/2025
image-gallery-item
Foto:screenshot

Slušaj vest

Ekskluzivne fotografije do kojih je došao "Informer" bacaju sumnju da je pad nadstrešnice u Novom Sadu možda akt terorizma i otkrivaju ulogu u zaveri NVO tužioca Slobodana Josimovića.

 

Naime, nakon što smo objavili da je tri dana posle pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu tužilac Višeg javnog tužilaštva u tom gradu Slobodan Josimović naredio da se uklone svi ostaci, sada za te tvrdnje imamo i fotografije.

 

Dobro obavešteni izvor "Informera" tvrdi da se u naređenju Josimovića očigledno nalazilo i to da uklanjanje mora da se izvršći noću i to odmah posle završetka spasilačke misije MUP-a Srbije u kojoj su ispod nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu spasena neka lica i izvučena tela onih koji su stradali.

 

Iste noći, po naređenju tužioca Slobodana Josimovića, i to noću kad nema medija, ubrzano su se uklanjali ostaci nadstrešnice?! Svi ostaci srušene nadstrešnice bili su uklonjeni do jutra, manje od 24 sata od nesreće?! Zašto se uklanjalo odmah? Zašto se uklanjalo noću? Zašto se žurilo? Zašto je tužilac Slobodan Josimović žurio da, pre identifikacije lica koja su stradala, brže-bolje iste noći uklanja ostatke nadstrešnice? Šta je to tužilac Josimović želeo da sakrije kada je kontaminirao dokaze i onemogućio da se vodi bilo kakva istraga o mogučem terorističkom napadu? - kaže izvor "Informera".

 

Već narednog dana, 2.11. ujutru, oko 7.45 sati, prostor na mestu tragedije i pogibije 16 ljudi izgledao je potpuno drgačije.  

 

U pitanju je zavera. Da se sve odmah skloni. Da ne mogu da se izvrše provere kada je u pitanju terorizam… - zaključuje izvor. 

 

Podsetimo, "Informer" je ranije objavio i snimak pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, koji ukazuje na to da je diverzija i te kako realan scenario.

 

Sabotaža velikog kineskog projekta

 

Inače, Železnička stanica Novi Sad deo je najvećeg infastrukturnog projekta u Evropi koji finansira NR Kina, spajanje Beograda i Budimpešte brzom prugom, a kasnije povezivanje luka Pirej (koja je u vlasništvu kineskih kompanija) i luke Hamburg (u čijem vlasništvu su prisutne kinske kompanije).

 

Da li postoje zemlje čiji je interes bio da se ovaj projekat zaustavi? Zašto ih je štitio tužilac Josimović? Da li to ima veze što je Josimović kadar Dinka Gruhonjića? Da li se na Železničkoj stanici u Novom Sadu desilo nešto slično kao kada je podignut u vazduh Severni tok i ko će u tužilaštvu da odgovara jer su naše službe sprečene da to ispitaju? - pita se izvor Informera. 

 

Kako navodi, zbog ovoga vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu Branislav Lepotić i postupajući javni tužilac Slobodan Josimović moraju da budu odmah razrešeni i da odgovaraju.   

 

Inače, i Đuro Raca, otac stradale devojke u padu nadstrešnice u Novom Sadu, među prvima je tvrdio kako je ta tragedija akt terorizma. Raca je, inače, inženjer i profesor fizike u penziji, a kako je govorio nedugo nakon tragedije nadstrešnica nije pala slučajno.

 

Uveren sam da je to bio teroristički akt smišljen baš za taj 1. novembar - govorio je Raca, uveren da je terorizam izveden baš na taj dan, između ostalog, i zato što je tada najavljeno da će biti puštena u rad brza pruga Beograd - Novi Sad. 

 

 

 

Informer/GZS

 

 

 

 

 

naštrešnica Novi Sad slike teroristički napad

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.