Лучански већници донели одлуку о цени вртића, усвојени програми рада установа и предузећа 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Лучански већници донели одлуку о цени вртића, усвојени програми рада установа и предузећа
Trenutno na sajtu: 441       |       Podeli:
23.01.2023 | 1 коментар(а)



Лучани - Општинско веће општине Лучани је одржало своју 23. седницу на којој је, између осталог, донета одлука о утврђивању економске цене

програма образовања и васпитања у предшколској установи „Наша радост“ Лучани за 2023. годину.
Према овој одлуци, утврђена је јединствена цена за јаслене и васпитне групе у овој установи у износу од 25.568,00 на месечном нивоу по детету. Родитељ, односно старатељ учествује у финансирању у висини од 20 одсто од економске цене, што је 5.114,00 динара, док се из буџета плаћа 20.454 динара на месечном нивоу по детету. За предшколски програм у целодневном трајању, цена је 15.341 родитељ или старатељ детета плаћа 20 одсто од економске цене, односно 3.068,00. динара а из буџета општине Лучани се издваја 15.341 динара по сваком детету. За предшколски програм у четворочасовном трајању, родитељ плаћа оброк у износу од 50,00 динара по дану. Цена за јаслене и васпитне групе је повећана за 324 динара а за предшколски програм за 194 динара по детету. До овакве економске цене се дошло на основу потребног броја извршилаца у наведеној установи, планираних расхода као и повећаног раста цена од 6,7 одсто, колико је процењено за 2023. годину.
Веће је на овој седници усвојило и програм рада Центра за социјални рад за 2023. годину. У програму се наводи да ће општина Лучани током ове године, као и до сада, помагати социјално најугроженије суграђане кроз једнократне, ванредне и повремене новчане помоћи, набавку огрева, опреме за школу, средстава за хигијену и животних намирница, кроз помоћ у исхрани у ђачким кухињама за треће, четврто и свако наредно дете, помоћ за накнаду трошкова екскурзија, летовања и зимовања материјално угрожене деце, право незапосленим породиљама, право на опрему новорођеног детета, на бесплатан оброк у народној кухињи, на санирање и побољшање услова становања, као и друга права.
У делу програма Центра који се односи на тренутне демографске карактеристике се наводи да је процењена старост становништва општине 47,26 година. Заступљен је тренд негативног природног прираштаја а према подацима РЗС, број живорођених је 141 а број умрлих је 400, па је негативан природни прираштај 259. Готово сваки четврти становник општине је пензионер. Трендови у наредном периоду су пад броја становника, све већи број остарелих лица, негативан природни прирашта, отежано упошљавање...
На данашњој седници је донета и одлука о изради измене плана генералне регулације за насељено место Гуча. Измене обухватају две локације од триипо хектара а на којима се мења намена. Промена намене је уследила на захтев заинтересованих корисника простора а како би се омогућила изградња и легализација објеката на наведеној катастарској парцели. Утврђена је и коначна листа крајних корисника за све мере енергетске ефикасности из јавног позива у 2022. години. Утврђен је и предлог одлука о покретању поступака прибављања као и отуђења непокретности из јавне својине општине Лучани. Веће је разрешило стари састав и образовало нову Комисију за вантелесну олодњу у саставу: Јован Ковачевић, председник, Зорица Милошевић, заменик, и лекари Милица Пајовић, Синиша Павловић и Биљана Чворовић, чланови Комисије.

Усвојен је и извештај о функционисању система одбране од града на територији радарског центра „Ужице“ у току 2022. године. У извештају се између осталог наводи да је током ове године било 32 дана са дејством , при чему је утрошено 1712 противградних ракета на територији центра. На територији општине Лучани, у периоду од 15. априла до 15. октобра се дејствовало седамнаест дана и утрошено је 342 ракете. Највише испаљених ракета чак 78 је било током дејства против града 21. јула. Том приликом је оштећено 1210 ха са штетом од 5 -30 % под кукурузом, шљивом, малином, јабуком. Општина Лучани је током претходне године располагала са 100 противградних ракета које су углавном донација предузећа „МБ – Наменска“.

У наставку седнице су донети измене дугорочног плана пословне стратегије као и средњорочни план пословне стратегије за наредне четири године регионалних предузећа ЈКП „Дубоко” Ужице и ЈП „Рзав“ Ариље. Такође, донета је и одлука о ценама услуга као и програм пословања ЈКП „Дубоко“ за 2023. годину.

ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • Јуда

    Полако али сигурно идемо у ?



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 157.425.524 посета
    Тренутно на сајту: 441 посетилац(a)