Спортски новинари: Недефинисане ствари нарушавају медијску сцену 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio              Gold gondola u izmenjenom režimu rada od 2. aprila              Gradovima i opštinama sredstva za inovativna rešenja u saobraćaju, akcenat na bezbednost dece              Besplatni mamografski pregledi u Ivanjici: Zakazivanja od 1.aprila              Požeški odbornici usvojili planove i programe za ovu godinu opštinskih preduzeća             

 
Спортски новинари: Недефинисане ствари нарушавају медијску сцену
Trenutno na sajtu: 572       |       Podeli:
17.08.2017 | 0 коментар(а)



Секретар Удружења спортских новинара Србије Слободан Игрутиновић сматра да постоје многе ствари
Слободан Игрутиновић, фото; ГЗС

које у медијима нису довољно добро дефинисане а да ли ће ова нова медијска стратегија у том погледу нешто да промени, није сигуран, али би волео.

Он сматра да је тренутна медијска констелација далеко испод професионалног нивоа у односу на пређашње стање када су медији више пажње посвећивали спорту а пажња јавности била усмерена на борилишта и спортске арене у западној Србији одакле су стизали светски асови у кошарци, фудбалу, атлетици и осталим дисциплинама.

,,Разговарао сам са новим државним секретаром у Министарству информисања Александром Гајевићем на ту тему, он је човек из бранше, такође је и прошли био из бранше Нино Брајевић, али чини ми се да њихов утицај није такав да нешто могу да промене. Увек постоји нека невидљива рука која диктира стање у медијима”, каже Игрутиновић.

Према његовим речима највећи проблем је заправо то ко се све бави новинарством и ко је новинар, да ли је бранша дотакла дно. Он сматра да док се ово не дефинише, не вреди прављење нових медијских стратегија и да се само тиме неђе побољшати медијска ситуација у Ужицу, Чачку, Пожеги, Ариљу, Ивањици, Новој Вароши, Прјиепољу,Чајетини Бајиној Башти или у осталом делу Србије.

,,Залажем се и мислим да имам доста мојих колега који сматрају исто као и ја да је потребно увођење лиценци, ма колико се Европска унија са тиме не слагала, и говорила у својим актима да свако има право да буде новинар и да има право да пише. Ако постоје коморе за све друге професије адвокатске, лекарске, инжењерске које издају лиценце за рад, зашто новинари немају то право. Да постоји судија који ће рећи да су етички кодекси прекршени и да се одузима лиценца тек тада би могли доћи на ниво да су новинара једна озбиљна професија”, сматра Игрутиновић.

Он додаје да ако медијска стратегија не дефинише ко је новинар, и ко може да се бави новинарством и ко је судија, који новинару може да да црвени картон ништа нећемо урадити већ ћемо се вртети у истом кругу.

Медији су иначе корективни фактор у спорту. Често се до резултата, чак и оних најбољих стиже уз помоћ навијачког или медијског фактора који улива снагу, енергију, самопоуздање спортистима. Веома је значајан фактор који тера локалне самоуправе да улажу већа средства у овај вид друштвених активности који граде свест, јачају позитивне особине и спортски фер-плеј дух код најмлађих генерација.

ГЗС

Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.

Подржано од стране Министарства



 




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.841.489 посета
Тренутно на сајту: 572 посетилац(a)