Тодоровић: Чачак је саобраћајно срце Србије 


АМСС: Не треба журити са заменом зимских гума због променљивих услова вожње              Цене парадајза и краставца су од 250 до 300 динара по килограму, шаргарепе од 100 до 120 динара, а исто толико потрошачи морају одвојити и за килограм кромпира.              Прве јагоде стигле су на чачанске пијаце, а килграм кошта 600 динара. Цена црног лука креће се од 150 до 180 динара, док је бели лук од 800 до хиљаду динара.              Цена прасади је знатно скочила па је са 310 динара по кг колико је била пре седам дана, јуче достигла невероватних 550. Цена шарана је 850 динара по килограму, а за пршуту ће многи за празнике морати да издвоје око 2600 динара              Краљево добија дијагностички центар и затворени базен             

 


Тодоровић: Чачак је саобраћајно срце Србије
15.07.2019 | 0 коментар(а)



Чачак - Почетак изградње ауто-пута од Прељине до Пожеге, најављени радови на Моравском коридору од Прељине до Појата,

као и повезивање Чачка савременом саобраћајницом са Београдом град на Морави ће претворити у својеврсно раскршће најзначајнијих српских коридора. Ако томе дода и недавно отварање аеродрома „Морава" у Лађевцима, положај и значај Чачка као саобраћајног и привредног центра Србије ће бити - непроцењиви.

У ексклузивном разговору, за „Новости", градоначелник Милун Тодоровић каже да је посебно поносан на то што се домаће компаније развијају и локална самоуправа им, уз подршку Владе Србије, обезбеђује инфраструктуру за проширивање капацитета.

-Држава је много уложила у индустријску зону у Прељини, где су стигли немачки „Форверк" и „Елдизи", док се „Виланд електрик" скрасио у старој индустријској зони "Цер" - наводи Тодоровић. - Очекујемо долазак још страних инвеститора, попут "Пашала" и "Уникала", а посебно је значајно то што ће најкасније до јесени и домаћи привредници у Коњевићима, на око 110 комплетно опремљених хектара, имати исте услове као странци. Само је тамошња саобраћајница, са пратећом инфраструктуром, коштала више од 50 милиона динара, али се не заустављамо, већ правимо План детаљне регулације зоне у Коњевићима и спремни смо да уложимо још 22 милиона.

Први човек града на Морави истиче да се оваква стратегија одражава и на смањивање броја незпослених, који је са 10.480, колико их је било када су напредњаци преузимали одговорност на локалном нивоу, сада сведен на 6.837.

-Град, међутим, мора да брине о свему, па смо много улагали и у реконструкцију Породилишта, а у сарадњи са Министарством здравља је отворена најсавременија ангио-сала, која је од лане надмашила сва очекивања - истиче Тодоровић. - У пројекат реконструкције Опште болнице је уложено осам милиона динара, па од Канцеларија за управљање јавним улагањима очекујем одобрење како бисмо прву фазу започели до краја године. Иначе, завршен је и пројекат за Здравствени центар у Љубићу.

Брига о најмлађима је потврђена комплетном реконструкцијом вртића „Полетарац", те радовима на „Колибрију", а и дечје одмаралиште „Овчар" у Улцињу је лане, после инвестирања 20 милиона динара, засијало пуним сјајем...

- Највише ме је обрадовало отварање фискултурне сале за потребе установе "Зрачак" и школе "1. новембар" - признаје градоначелник Чачка. - У сарадњи са Владом Србије започела је изградња истоветних садржаја у Бресници и Доњој Трепчи, а ту је и осмолетка у Трнави. Притом, 11 милиона динара за реконструкцију ОШ "Степа Степановић" је обезбедила Влада Јапана, а око милион евра за радове у ОШ "Ратко Митровић" очекујемо од Канцеларије за управљање јавним улагањима.

После сређивања водотока и израде заштитног бедема код хале „Борац", локална самоуправа ће за водоводе у Бељини, Риђагама, Придворици, Паковраћу и Међувршју обезбедити 10 милиона, колико издваја и за постројења у Вранићима, Милићевцима, Горњој Горевници и Соколићима. За изградњу магистралног водовода од Трнаве до Виљуше је опредељено девет, а за мрежу у Бресници додатних 7,8 милиона динара.

- Трудили смо се да не запоставимо ни културу, па већ имамо обиље врхунских манифестација, а овдашња библиотека је међу највећима и најлепшима у Србији - истиче Тодоровић. - Већ је потписан уговор вредан 21 милион динара, за уређење 2.200 квадрата простора у најужем градском језгру, око популарног „Пеливана", а стижу и средства за наш пројекат изградње депоа у Међуисторијском архиву и Музеју. Радили смо и на верским објектима, па се поносимо инфраструктуром у манастирима Стјеник, Вазнесење и Благовештење. А ту је и спорт. До краја месеца нас очекује и почетак реализације инвестиције вредне нешто мање од 70 милиона динара, колико ће коштати комплетна реконструкција атлетске стазе и бедема са градске стране.

ГЗС/Новембар








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 140.341.894 посета
Тренутно на сајту: 113 посетилац(a)