Поново се распламсава сукоб на релацији Лучани – Гуча, формиран иницијативни одбор за поделу општине 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Поново се распламсава сукоб на релацији Лучани – Гуча, формиран иницијативни одбор за поделу општине
Trenutno na sajtu: 453       |       Podeli:
30.08.2019 | 0 коментар(а)



Лучани - Стара трвења која су тињала а често и буктала на релацији Лучани - Гуча, изгледа

да су се поново распламсала, а изгледа да се отишло и корак даље јер је на збору грађана МЗ Лучани који је одржан прексиноћ донета одлука да се формира иницијативни одбор за раздвајање оптштине на два дела општину Гуча и општину Лучани.

Како је саопштено на збору, све је кулминирало обустављањем градње цркве у Лучанима јер је МБ наменска повукла донацију од 150 хиљада евра за градњу ове светиње.

“Није било ни мало једноставно убедити Надзорни одбор као државну институцију да одобри средства за такву врсту донације. Директор предузећа Радош Миловановић успео је својим ауторитетом и веома аргументовано да их убеди да донесу одлуку о донацији која је у првом моменту износила 100. 000 евра која је уплаћена за изградњу цркве, а добили смо одобрење и за још 50 хиљада евра. Међутим, направили смо преседан и тражили повраћај донације, из простог разлога што не желимо у овој ситуацији у општини која уопште није повољна и могу рећи није здрава, да дођемо у неку погрешну конотацију да због неких злонамерних коментара и увреда буде доведена у питање част предузећа МБ наменска и самог генералног директора као личности”, казала је на збору грађана ПР МБ наменска Милка Јовановић Божић.

Фото: Радио Д Лучани

Разлози подела  много дубљи, сукоб око цркве само варница ?

Међутим, старе поделе које су настале у време Слободана Јоловића настављене су и у време Миливоја Доловића, а последње промене у Општинксом већу када су због смене Радисава Пантелића који је био представник локалних привреника, уследиле ланчане оставке Зорана Пантелића, Марије Тајсић, па чак и председнице СО Весне Стамболић (доскорашње председнице општине) а потом и вд директора ТО Драгачево Михаила Николића као и повлачење Нешка Миловановића са места повереника ОО СНС. На тај начин направљен је још већи јаз и изазвано неповерење између новог председника општине, кога сматрају аутентичним наследником Јоловића, иако се он у време избора наводно дистанцирао од свог политичког учитеља.

Све су прилике да Јоловић и Доловић имају сличан став, а то је да је најмоћнији човек у Лучанима Радош Миловановић, који је према њиховом мишљењу творац свих великих компанија у овом месту, највећи кривац за овакву ситуацију. Они већ годинама ишчекују његову смену тврде лучанци.

 

Миловановић се са друге стране већ месецима не оглашава у медијима, али како његови сарадници сматрају, дубоко је убеђен да му смицалице са државним врхом и председником државе праве управо ова двојица.

Занимљиво је да се и једни и други заклињу у државни врх, али је исто тако јасно,  да ће ако се државни и пртиски врх не умеша, сукоби ескалирати. Формирање иницијативног одбора за поделу општине мора се схватити крајње озбиљно, будући да ту тезу заступају и највећи привредници општине, који су концентрисани у доњем Драгачеву.

                                                   Фото: Радио Д Лучани

Миливоје Доловић спада у млађу генерацију политичара и ово му је први “ватрени окршај”, а с обзиром да је већ извесно време у политици, требало би да буде свестан да Јоловићева политика не може да прође и да му сукоб са најјачим привредницима у општини који запошљавају око 5 000 људи не може донети ништа добро.

Следећи збор грађана МЗ Лучани планиран је за 30 дана.

Иначе, Драгачевцима би требало поставити питање, да ли је за њих боље да се сложе или да се деле. Јер, по попису становништва из 1953. општина је имала 34. 412 житеља, 2011. године било их је 21. 479, а по процени овлашћених српских завода, на том подручју обитава мање од 20 хиљада становника. Ако се узме у обзир да је бар још неколико хиљда на другим тачкама, студенти, радници и остали, то наговештава да је у малом броју година популација овог лепог српског подручја преполовљена.

 Глас западне Србије

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


LUCANI GUCA RAZDVAJANJE SUKOB GRADJANI

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.429.406 посета
Тренутно на сајту: 454 посетилац(a)