Сјајно издање Сабора трубача, једина мрља дивљање цена: За Сабор виолиниста Општинско веће доноси правилник 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio              Gold gondola u izmenjenom režimu rada od 2. aprila              Gradovima i opštinama sredstva za inovativna rešenja u saobraćaju, akcenat na bezbednost dece              Besplatni mamografski pregledi u Ivanjici: Zakazivanja od 1.aprila              Požeški odbornici usvojili planove i programe za ovu godinu opštinskih preduzeća             

 
Сјајно издање Сабора трубача, једина мрља дивљање цена: За Сабор виолиниста Општинско веће доноси правилник
Trenutno na sajtu: 436       |       Podeli:
08.08.2022 | 2 коментар(а)



Гуча - Овогодишње издање Сабора трубача у Гучи било је једно од најуспешнијих издања у последњих неколико година,
Фото: ГЗС

 имајући у виду епидемију, и све оно што се догађало у последњих пола деценије.

Пре свега, високе су оцене за програмске садржаје почевши од такмичења младих, драгачевске свадбе, такмичења здравичара па до посете која је у одређеној мери изненадила и домаћине . Очекивало се да ће и промена термина одржавања утицати на број оркестара и сабораша, али ипак то се није догодило.


Фото: ГЗС

На завршном такмичењу изостали су неки оркестри, поједини из ината, другима су биле важније ,,тезге,, и можда се у некој мањој мери то одразило на квалитет екипа које су се бориле за највиша признања. Али све у свему они који нису дошли највише су изгубили.
Концерти Дејана Петровића, Дејана Лазаревића и Дејана Јевђића били су празник за уши као и остали наступи темпераментних јужњака.


Скај мјузик који се до некле изненада појавио у Гучи положио је испит у програмском делу , поготову завршним концертом три диве ,Ане Бекуте, Снежане Ђуришић и Цакане које су напуниле такмичарску арену.
Међутим када је угоститељство у питању, доста се храмало. Ова продукција на лицитацији откупила је већину места, али од старих угоститеља шатраџија појавило се само њих неколико и то на местима где су их сабораши затицали деценијама.
Места за шатре била су прескупа, па су путујући угоститељи морали да за простор од педесет до осамдесет столова плате нереално високе износе од пола милиона па навише.
Наравно све то одразило на цене њихових услуга, па је на пример пиво коштало 350 динара што је донекле реална цена, међутим већ у први сумрак скоро се дуплирала, тако да је флаша овог пића износила и до 600 динара, што су многи оценили као отимачину новца.


А ко је желео да проба печење, за килограм јагњетине морао је да издвоји и до 3800 док је прасеће било неколико стотина динара мање. Занимљиво је да је право ,,драње,, било за кафу и чашицу ракије. Тако се простом математиком , литар ракије продавао за невероватних 12 000 динара будући да је и једно и друго коштало исто, по 300!

Саборски одбор Сабора виолиниста Србије - нећемо дозволити овакве цене, ко не поштује кућни ред није добродошао

Фото: ГЗС

Поучени овим примером Саборски одбор Сабора виолиниста Србије који такође окупља на десетине хиљада посетилаца одлучио је да превентивно делује и покуша да нађе разумно решење са угоститељима.

Фото: ГЗС

,,Цена закупа површина у дане Сабора виолиниста 19,20 и 21 августа не сме да пређе 800 еура за приватне парцеле на којима се постављају шатори. Цена закупа за пијачне продавце је симболична ,а у то се рачунају комуналне услуге и електрична енергија.


Фото: ГЗС

Велики угоститељи дужни су организатору да плате само 5000 за електричну енергију и исто толико еколошку таксу односно чишћење.

Фото: ГЗС

То је све. Са друге стране, не можемо у интересу Сабора толерисати комбинације којима неки можда прибегавају. Електрична енергија из безбедносних разлога не сме се користити пре свега из приватних кућа, а друго, свако ко тако уступи или да струју сматра се кривичним делом и не овлашћеном трговином енергијом, па ризикује да добије огромну казну и кривичну пријаву. И можете замислити да неко случајно страда , сматрао би се саучесником. Што се тиче цене пића , спонзор Сабора је Ваљевска пивара са три своја бренда (Ваљевско,БГ и Јагодинско пиво) и у саборске дане сви угоститељи дужни су то да испоштују. Сви угоститељи који се буду придржавали одлука Сабора увек су добродошли. Надамо се да ће имати разумевања, јер ова манифестација није намењена само њима већ свима, кажу у Саборском одбору.

 Фото: ГЗС

Иначе, Уредба са прецизним одредбама већ колико сутра наћиће се на Општинском већу општине Горњи Милановац.

 

 

 

 

ГЗС 

 

 

 

 




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


guča sabor trubači violina

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (2)

  • Stari ugostitelj

    Ako je čašica rakije 300 dinara, onda je litar 6.000 a ne 12.000.(U litru ima 20 čaćica od 0,05 litara).Prosta matematika.
  • Dragacevac

    E sad... Imalo je lokala gde je rakija bila 150 kafa 100 pice 250 kupus 500 jagnjetina 2200 prasetina 1800 itd. A znamo svi da je u Cacku pecenje prasece 1600 1800 kako gde.



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 155.846.131 посета
    Тренутно на сајту: 436 посетилац(a)