У Ариљу све гора ситуација са водоснабдевањем, нигде кише 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio              Gold gondola u izmenjenom režimu rada od 2. aprila              Gradovima i opštinama sredstva za inovativna rešenja u saobraćaju, akcenat na bezbednost dece              Besplatni mamografski pregledi u Ivanjici: Zakazivanja od 1.aprila              Požeški odbornici usvojili planove i programe za ovu godinu opštinskih preduzeća              Todorović: Velika imena iz sveta hirurgije u našem gradu              Dr Hektor Vilka Melendes iz UK do detalja opisao transplantaciju jetre i tankog creva od živog donora              Čačak ugostio više od 400 najeminentnijih srpskih hirurga              U Čačku prikazan „hamburški zahvat”, čuveni dr Dejan Bogoevski predstavio srpskim kolegama nove hirurške metode u lečenju hroničnog pankreatitisa             

 
У Ариљу све гора ситуација са водоснабдевањем, нигде кише
Trenutno na sajtu: 670       |       Podeli:
17.08.2021 | 0 коментар(а)



Ариље - Ванредна ситуација и даље траје у пет локалних самоуправа Западне Србије

које су прикључене на водосистем Рзав.

Најкритичније је у Ариљу, јер у овој општини нема алтернативног система водоснабдевања. Висинска подручја су без воде данима, а мештане пијаћом водом снабдевају цистерне.

Приградска насеља искључују се са система повремено и по потреби, док континуирану испоруку воде има само језгро општине, у коме су виталне институције.

"Ситуација је лошија него пре пар дана. Ариље добија око 27 секундарних литара воде, а у петак смо рецимо добијали 32 литра по секунди. Уколико не падне нека киша, ситуација ће од среде бити још гора”, рекао је председник општине Ариље Предраг Маслар.

Јавно предузеће "Рзав" снабдева водом општине Ариље, Пожега, Лучани, Горњи Милановац и град Чачак.

Како наводи директор ове фабрике, Зоран Бараћ, ситуација је врло тешка јер је водостај реке Рзав о даље у стагнацији.

„На реци протиче 1.000 секундарних литара воде, ми узимамо око 400 литара, остатак враћамо у реку како бисмо одржали биолошки минимум. Данас, рецимо, испоручујемо 380 литара за све општине, што је недовољно. Очекујемо кишу, чак и захлађење би нам помогло да имамо додатних тридесетак литара по секунди, јер би било мање испарења на реци”, рекао је Бараћ за Тањуг.

Он је додао да није могуће додатно смањити биолошки минимум реке, јер би тиме угрозили реку у низводном току.

,,Уместо 700 литара, ми у реку сада, по дозволи надлежног министарства, враћамо од 600 до 650 литара. Није могуће да узимамо више. Вршимо испитивања свакодневно о нивоу кисеоника у реци и водостају, како не бисмо угрозили екосистем реке”, нагласио је Бараћ.

ГЗС/Танјуг




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.853.297 посета
Тренутно на сајту: 670 посетилац(a)