Општина Пријепоље и Фондација „Ана и Владе Дивац” доделили бесповратна средства за 22 млада пољопривредника 



 
Општина Пријепоље и Фондација „Ана и Владе Дивац” доделили бесповратна средства за 22 млада пољопривредника
Trenutno na sajtu: 447       |       Podeli:
17.07.2019 | 0 коментар(а)



Пријепоље - Млади пољопривредни произвођачи данас су потписали уговоре за бесповрата средства

по конкурсу који је расписала Фондација „Ана и Владе Дивац” у сарадњи са Општином Пријепоље.

„Право учешћа имали су пољопривредници и произвођачи од 21 до 40 година старости. Фонд је износи три милиона с тим што је учешће општине било два милиона а фондације милион. На конкурс се јавило 53, а 22 је прошло контролу и облизак домаћинстава. Појединачни грантови бесповратне помоћи износили су од 100.000 до 180.000 динара”, рекла је члан општинског већа Мирјана Бојовић.
Према њеним речима пројекти су били разнолики и за живу стоку и за машине за рад, опрему као играђевински материјал.

Нада Обрадовић испред Фондације „Ана и Владе Дивац”, која је основана пре 12 година и која је за то време много урадила за Србију а поготову за Пријепоље.

„Ове године смо добили и признање од локалне самоуправе за успешну сарадњу свих ових година. Шеста је година како живи овај пројекта где смо до сада подржали 106 породица и поделили око 13 милиона динара. Имамо индивидуалан приступ свакој породици, након објављеног јавног позива и ранг листа која се прави према критеријумим, их обилазимо. Ове године пет породица се одлучило за домаће животиње, у једном месту уматичене овце, затим имали смо и грађевински материјал како би се завршио објекат за гајење свиња, затим четири пластеника и остало су пољопривредне машине. Њихова обавеза је да само то не отуђе”, рекла је Обрадовић.

Иначе пракса је, пошто овај пројекат живи у 12 општина, да две трећине обезбеди локална самоуправа а једну трећину фондација.

Љубисав Гојаковић из села Гробница код Бродарева конкурисао је за пластеник који му је неопходан да унапреди производњу.
„Имам већ својих 14, али овај ће ми користиити за расаду где ћу увести и грејање да би раније стигао парадаиз, паприка и краставац. Највише снабдевам свој крај, ресторане, пијацу, доста радим и са фирмом Ес комерц а вршим продају и код куће”, рекао је Гојаковић.

Фадила Џиновић са Сељашнице до сада није могла да набави краву.

„Изашли су у сусрет нама који се бавимо пољопривредом. Сада ћу са овом кравом следеће године имати још једну. Овим ће нас постаћи да се још више боримо и трудимо. Нисам била до сада у могућности да купим краву, живим на селу и бавим се пољопривредом. Од земље можете да жвите само ако имате велику породица са више чланова који су сви укључени”, прича Фадила која своје производе нема ни где да пласира, јер како каже на пијаци је више продаваца него купаца.

ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.715.611 посета
Тренутно на сајту: 448 посетилац(a)