Сања је једина жена у Србији која пече вола, љубитељи доброг залогаја не жале пара за овај деликатес 


Todorović za osam godina asfaltirao 500 km lokalnih puteva, evo šta je još planirao              Danas je Velika subota, drugi dan hrišćanske žalosti posle Velikog petka              U Srbiji danas oblačno, ponegde kiša i pljuskovi, a popodne prestanak padavina.              Gradonačelnik Čačka Milun Todorović posetio Mz Ključ              Za lokalne izbore u Čačku pod rednim brojem 2 izborna lista advokata Ivana Ćalovića              Na Zlatiboru se traži krevet više              Predsednik Aleksandar Vučić i premijer Miloš Vučević položili su cveće i zapalili sveće na spomenik ubijenima u Malom Orašju I Duboni              Rekonstrukcija gradskog trga u Čačku polako ulazi u završnu fazu              Pokret ,,Mi snaga naroda,, prof.dr.Branimir Nestorović prikuplja potpise podrške u Čačku             

 
Сања је једина жена у Србији која пече вола, љубитељи доброг залогаја не жале пара за овај деликатес
Trenutno na sajtu: 707       |       Podeli:
07.08.2022 | 1 коментар(а)



Лучани - Температура у Гучи већ у првим сатима доведена је до усијања. Што због фантастичних трубача чија музика се може



чути из сваког угла ове варошице, што због традиционалних специјалитета по којима је Сабор препознатљив, преноси РИНА.
Током ове манифестације страда читав контигент прасића и јагњића, али сада се на ражњу нашао ни мање ни и више него један во и то га пече жена. Сања Николић из Смедеревске Паланке уз оца је почела да се бави угоститељством, а њихови специјалитети могу се пробати на скоро свим манифестацијама у Србији. Ипак, во тежак пола тоне посебна је прича.

Фото: РИНА

Сви који га пробају кажу да им је то после омиљено печење. Тешко га је ставити на ражањ, али зато сваки труд вреди. Да би се испекао потребно је око 12 сати. Ту поред њега имамо и спреман сафт, кромпир и печурке. Док се пече додајемо лук и шаргарепу, да месо има посебан укус у мирис", каже она. 

Сања је једина жена у Србији која пече вола, каже да је у почетку било зачуђених погледа али да се са свим предрасудама успешно изборила.

"Сваке године имамо своје сталне муштерије које увек долазе код нас да једу месо од печеног вола. У почетку није било лако, јер треба испећи толико меса али сам све кулинарске тајне брзо усавршила. Види се кад је месо готово, сочно и спремно за сервирање", каже Сања.

Порција овог деликатеса мало је скупља од порције свињског или јагњећег печења, али они који га пробају кажу да вреди сваки динар. 

 

 

 

РИНА / ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • COLE

    Obidjosmo cele Lucane nigde nemozemo da nadjemo Pecenog vola .Urednice reci nam gde je to. Pozdrav
  • Nije nego

    Nemaaaaaa



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 159.096.709 посета
    Тренутно на сајту: 708 посетилац(a)