Институт за воћарство у Чачку почео продају садница, цене исте годинама 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Институт за воћарство у Чачку почео продају садница, цене исте годинама
Trenutno na sajtu: 391       |       Podeli:
26.10.2021 | 0 коментар(а)



Чачак - Институт за воћарство из Чачка јуче је почео продају садница континенталних врста
Институт, саднице припремљене за продају Фото: ГЗС

воћака у реновираним објектима који се налазе у кругу ове реномиране научно истраживачке установе у центру Чачка. Како је за Глас западне Србије изјавио руководилац расадничке производње, дипл. инж. Ненад Поповић, саднице су произведене у институтским растилима а цене калемова су исте као и у претходних неколико година.

Обновљени продајни простор Фото: ГЗС

 

Према информацијама које смо добили од њега, тренутно највеће интересовање влада за набавку шљиве и малине али и других воћних врста које су ове године имале бољу цену у откупу.

-Институт за воћарство је на својим пољима уз примену савремених технологија и коришћење противградних мрежа произвео 70 хиљада садница шљиве, 100 хиљада садница малине, 30 хиљада леске, крушке 6, јабуке 5, трешње, вишње и дуње по 4 хиљаде и мање количине ораха и кајсије. У понуди имамо сертификован и стандардан садни материјал а цене се нису мењале већ неколико година па тако шљиве продајемо по цени од 300, јабуке стандардних сорти по цени од 230 док је цена за старе сорте јабука као што су Кожара, Будимка и Колачара и које се све више траже цена 300 динара по комаду. И за остало воће цена је у распону од 230 до 300 динара а најскупљи је орах који кошта 1.800 динара. Због велике потражње целокупна количина сертификованог и стандардног садног материјала малине унапред је продата а за куповину садница овог воћа купци из земље и иностранства се распитују и за наредну сезону – каже Поповић, који сматра да ће највећа количина осталих воћних врста бити продата у јесењем термину.

Иако купци најчешће долазе у Институт да лично преузму саднице и на лицу места добију потребне информације о начину садње и њиховој заштити од неповољних временских прилика и глодара, последњих година расте и продаја расада путем интернета преко званичне странице Института, а испорука је брзом поштом.

ГЗС




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


institut vocarstvo cacak sadnice

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.801.149 посета
Тренутно на сајту: 392 посетилац(a)