Честе падавине угрожавају овогодишњи род јагоде 


Još jedna nestabilna sedmica, danas po podne češći pljuskovi i grmljavina, lokalno nepogode              Poplavljene ulice i seoski putevi: Snažno nevreme pogodilo Čačak, pod vodom se našli i njive i voćnjaci              Ministarstvo prosvete: Danas dopis školama              Otvorena letnja sezona na Gradskom bazenu u Užicu              U Ljuboviji održan sastanak sa roditeljima i ličnim pratiocima dece              Litije u Gornjim Branetićima             

 




Честе падавине угрожавају овогодишњи род јагоде
19.05.2019 | 0 коментар(а)



Топола – Прва и најслађа зарада за воћаре је зарада од производње јагода. Ипак, Здравко Глишић из села Шуме надомак Тополе

мишљења је да од производње јагода не може да се заради.

„Ове године је цена солидна, 150 -200 динара за килограм. То је прихватљива цена али кад се саберу сви трошкови зараде нема. Садни материјал смо набавили из Италије, сорте Клери, Џоли и Сибила. Ове сезоне превише је падавина, јагода не подноси кишу тако да смо у великом проблему, осам пута смо третирали да би  сачували плодове од трулежи. Радници сезонци који беру јагоде зараде више него ја који је гајим, тако да се размишљам да можда засадим неко друго воће“, казао је за ТопПрес Здравко – Мића Глишић.

Здравко Глишић, фото: ТопПрес

Он истиче да сезонски радници дневно уберу око 70 кг плодова јагоде а дневница за тај посао је 2.500 -3.000 динара.

Глишићи у својој производњи имају 8.000 живића, очекују да ће овогодишњи принос достићи око четири тоне.

ГЗС/ ТопПрес

Глишићев засад јагоде, фото: ТопПрес








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


jagoda kisa

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 142.624.946 посета
Тренутно на сајту: 236 посетилац(a)