praktično uleteo u kuću koja se nalazi u neposrednoj blizini saobraćajnice.
- Nakon što su izvršeni svi neophodni testovi, ustanovljeno je da je vozač koji je izazvao ovu saobraćajnu nezgodu bio pod uticajem alkohola. Njemu je nakon nezgode izmereno 1,2 promila alkohola u krvi, potvrđeno je za RINU.
Vozač je zbog zadobijenih povreda prebačen u novopazarsku bolnicu, a njegovo zdravstveno stanje je stabilno.
U trenutku nezgode u kući u čiji krov je udario, bilo je dosta ljudi, pa je samo pukom srećom izbegnut ružan scenario.
- Bio sam u kuhinji kad je samo odjednom grunulo, čuo se jak udarac i ja sam u prvi mah pomislio da je na kuću pala bandera. Srušio se tavan od kuhinje, krenuo je da se ruši i zid. U kući je u tom trenutku bilo oko deset ljudi. Nastala je opšta pometnja, metež. Samo smo u prvi mah gledali da li je neko povređen, rekao je vlasnik za lokalne medije.
On je dodao da su nakon prvobitnog šoka odmah svi prišli da pomognu vozaču koji je bio u svesnom stanju i kog su iz olupine automobila izvukli kroz gepek.
Na kući je pričinjena ogromna materijalna šteta, krov je potpuno drastičan, uništeni su i zidovi.
GZS/ RINA