и обећао да ће држава помоћи њену конзервацију и стављање у туристички промет.
Утверђење које је у 14. веку припалала властелинској породици Војиновић, а затим и Николи Алтомановићу, налази се у јако лошем стању, а вишегодишњи напори Ужица да уреде камене бедеме над Ђетињом до сада нису дали резултате.

Фото: M. Cvetković / RAS Srbija
Овај локалитет спада у најређе и најквалитетније у Србији. Настојаћемо да у наредном перидоу пружимо финансијске, техничке, организационе и друге услове да Стари град добије своја додатна археолошка истраживања, степен заштите, реконструкцију, да се уради на безбедности како би добили историјску и туристичку атракцију којом Ужице може да се поноси - казао је министар Вукосављевић.
Градоначелник Тихомир Петковић рекао је да је обнова тврђаве један од најважнијих пројеката за Градску управу.
- Са историјског, кулутурног и турисичког аспекта ова локација је подарена ужичким генерацијама као нешто кроз шта се може зарадити туризимом. Договорили смо се да Завод за заштиту споменика културе из Краљева направи пројекат за конвезрвацију Старог града и да код Министарства кулутуре конкурише за један део радова у износу од 12 милиона динара, и надамо се да је почетак једног важног посла за ставјање тврђаве у туристичку функцију - поручио је је градоначелник Ужица.
Петковић је подсетио да се са Емиром Кустурицом разговарало о идејном пројекту за околину Старог града „јер смо свесни да саме зидине неће привући туристе“, односно да се утврђење турситички обједини са хидроцентралом на Ђетињи, старом трасом „ћирине“ пруге и Стапарском градином, која се налази седам километара узводно кањоном реке.
В.Лојаница/Блиц