вејавица која већ пада дуже од пола сата, преноси агенција РИНА. Према речима мештана прво је почела да пада киша, а затим је почео да пада и снег који се не задржава на коловозу, али се возачима ипак препоручује опрез јер је асфалт влажан.

"Суснежица и снег наизменично падају у зависности од надморске висине. Задесио сам се у вожњи баш у тренутку када је киша почела полако да прелази у суснежицу. У Кокином броду и околини за сада пада суснежица, али како се пењемо на већу висину полако прелази у снег", казао је за РИНУ директор ТО Златар Бранко Пуцаревић.

Према његовим речима ово није ништа необично за Нововарошане, јер снег на Златару по причи старијих људи, истиче Пуцаревић, није падао само у августу.
"Туристи који су се задесили на Златару у неверици фотографишу за њих необичан призор, трава и дрвеће озеленили, али по њима нападао снег", каже Пуцаревић.
РИНА