Стаменковић: Воћаре укључити у пчеларске организације 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Стаменковић: Воћаре укључити у пчеларске организације
Trenutno na sajtu: 344       |       Podeli:
11.02.2017 | 0 коментар(а)



Чачак - Прошла година је била најлошија година за последњих 50, а можда и 100 година пчеларења, изјавио је председник Удружења пчелара Чачак,

Светислав Стаменковић, на одржаној годишњој скупштини овог удружења.
Објашњење за лошу претходну годину Стаменковић проналази у лошим временским условима.
“Цеђења багремовог меда није било јер у време његовог цветања биле су ниске температуре и киша зато су пчеле остале у кошницама и трошиле резервну храну", рекао је Стаменковић.
Он је такође истакао значај пчела које повећавају принос биљака.


"Пчеле су су у 85 одсто случајева опрашивачи воћњака самим тим повећавају принос јабуке, крушке, шљиве, вишње, трешње али и ратарских и повртарских култура", истиче Стаменковић.
Он је такође говорио о начину на који се то ради у Америци и истакао да су они организовани а ми не.


 “У Америци када је бадем у пуном цветању пчелари селе пчеле на бадем, а власници бадема , плаћају пчеларима 75 евра по кошници, ако имате осам паша пута 75 евра то је 600 евра само од опрашивачке функције, а плус мед и други пчелињи производи у Србији то није случај и зато ми радимо на томе да и воћаре укључимо у нашу пчеларску организацију и да им укажемо на значај пчела”, каже Стаменковић.

Пчелар из Чачка Драган Мунитлак који пчелари са 50 до 60 кошница и бави се овим послом преко 20 година, истиче да је прошла година била најлошија у последњих неколико деценија за Пчеларе.


Пчелар Драган Мунитлак, фото: Аргро прес

"Углавном сам мед пласирао у Чачку, али у последње три године од када је организован откуп извозим за Италију. Углавном се људи баве овим послом из хобија али уз мукотрпан рад може нешто да се и заради", каже овај пчелар.

Он такође наглашава да уколико желите да живите од пчеларства морате имати много више кошница од њега.

Агро прес

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.464.044 посета
Тренутно на сајту: 344 посетилац(a)