poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

OZON KRŠI IZBORNU ĆUTNJU -  KO POZIVA GRAĐANE U DRAGAČEVO I ZAŠTO AKO NISU BIRAČI !?

28/03/2026
image-gallery-item
U jeku izborne ćutnje, u javnosti se otvaraju ozbiljna pitanja o ponašanju pojedinih političkih aktera i medija. Građani s pravom pitaju – da li se poštuju pravila ili se svesno ulazi u zonu koja može imati ozbiljne posledice?

Prema dostupnim objavama, Stojan Marković i Nebojša Jovanović  objavljuju negativne tekstove koji su sračunati na negativan odjek kod birača SNS. Istovremeno, Pavle Jelesijević, kao i predsednik Gradskog odbora Dveri Simović, u javnim istupima pozivaju građane da sutra odu u Dragačevo, gde se održavaju lokalni izbori.

 

ŠTA ĆEŠ PAVLE U LUČANIMA I KOGA TO POZIVAŠ , SIMOVIĆU NISI BIRAČ NI STANOVNIK ?

Posebno zabrinjava činjenica da se, prema tvrdnjama koje kruže u javnosti, na odlazak pozivaju i oni koji nisu birači u toj opštini, što dodatno podiže tenzije i otvara pitanje zakonitosti takvih poziva.

1774709874347

Uredništvo „Ozona“, kako tvrde pojedini posmatrači, nije prekidalo sa objavljivanjem politički obojenih sadržaja ni tokom izborne ćutnje, što dodatno komplikuje situaciju i nameće pitanje odgovornosti medija u ovako osetljivom trenutku.

Zbog svega navedenog, deo javnosti izražava bojazan da bi ovakvi potezi mogli dovesti do incidenata na dan izbora. Kao upozorenje, mnogi podsećaju na događaje u Kosjeriću, gde su prošle godine izborni dan obeležile scene nasilja.

Tada su, prema dostupnim informacijama, napadnute gotovo sve novinarske ekipe, dok je jedna novinarka zadobila povrede. Nadležni organi su identifikovali osumnjičene, a Više tužilaštvo u Užicu podiglo je optužnice protiv više lica, za koja su predviđene kazne od šest meseci do tri godine zatvora.

Upravo zbog tog iskustva, javnost sada očekuje jasnu reakciju nadležnih institucija – da li će biti sprečeno svako eventualno kršenje zakona i da li će izborni proces proteći mirno i u skladu sa propisima.

NAJAVLJUJU SE  IZ KOSJERIĆA, STIGLE GRUPE IZ BEOGRADA !

NA mrežaam su već zabeležene grupe koje su stigle iz Beograda, a najavljuju se i organizacije iz okolnih gradova. Sličan scenario se priprema u Sevojnu i Bajinoj Bašti.

1774713456324

1774713476791

1774713519935

GZS

LUČANI IZBORI

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desno veliki baner DZS

Impressum

Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2026. Sva prava zadržana.